table
Başer; Yozgat Modern Toki Konutlarıyla Donatıldı

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Ankara yolu üzerinde inşaat çalışmalarına başlanılan  643 dairelik Yozgat TOKİ konutları inşaat sahasında incelemelerde bulundu.


Müteahhit firma yetkililerinden bilgi alan Başer, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarıyla Yozgat’ın dört bir köşesinin modern TOKİ konutlarıyla donatıldığını söyledi. Yozgat merkez ve ilçelerinde TOKİ konutlarının yapıldığını, vatandaşın rahat ve huzur içinde bu sıcak yuvalarında oturduklarını belirten Başer, “Şimdi de merkez Mutafoğlu Mahallesi Ankara yolu üzerinde sosyal donatıları, ticaret merkezi ve caminin yer aldığı 451’i 2+1 konut, 192’si de 3+1 olmak üzere 643 konuttan oluşan TOKİ inşaatlarımıza başlamış bulunmaktayız. . Kısa bir süre önce başlayan inşaat çalışmaları 13 Mart 2022’de tamamlanacak. Ancak müteahhit firma konutları 2021 yılı içerisinde tamamlayıp teslim etmeyi planlıyor.” dedi.

Başer, konutların inşaatıyla birlikte altyapı konusunda da kurumlarla görüşmeler yapıldığını anlatarak, “Doğal gaz, elektrik, telefon ve internet altyapılarının da konutların tamamlanmasıyla birlikte hazır olması için kurum yetkilileriyle görüşmeler yaptık. Altyapı çalışmaları konutlarla aynı zamanda tamamlanmış olacak. Bekleme süresi olmayacak.” diye konuştu. Daha sonra Yozgat Adalet Eğitim Merkezi inşaatına geçerek, müteahhit firma yetkililerinden bilgi alan Başer, “Türkiye’de sayılı illerde bulunan Adalet Eğitim Merkezlerine bir halka da Yozgat’tan ekliyoruz.

Yozgatımızın ekonomisine ve Sosyo-kültürel hayatına büyük katkı sağlayacak Adalet Eğitim merkezi inşaatı tamamlandı. İnce işçilikleri bitmek üzere. Eylül ayında kabul işlemleri yapılacak. Yıl sonuna doğru hizmete açmayı planlıyoruz. Bu merkezimiz  inşallah sosyal, kültürel yönden kentimize büyük değer katacak.” diye konuştu. Başer’in TOKİ ve Adalet Eğitim Merkezinde yaptığı incelemelere İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı da Başer’e eşlik etti.

Haber : Yozgatses Haber -23.08.2020


table
Faydalı Bağlantılar
Yusuf BAŞER © Tüm Hakları Saklıdır. | Design By Grapyx Yazılım Medya