table
EĞİTİM SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN UĞRAŞIYORUZ

AK Parti Yozgat Milletvekili Başer, Yozgat’ta inşaatı devam eden okulları inceledi.

Milletvekili Başer, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç ile birlikte inşaatı süren ve tamamlanan okullarda incelemede bulunarak Milli Eğitim Müdürü Yazıcı'dan bilgi aldı.

YOZGAT İL GENELİNDE 70 MİLYON LİRA EĞİTİM YATIRIMI YAPILMIŞTIR

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat'ta eğitim yatırımlarının artarak devam ettiğini belirterek,"Yozgat il genelinde bu yıl içerisinde yaklaşık 70 milyon liralık eğitim yatırımı yapılmıştır." dedi

İnceleme sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Başer, inşaatı tamamlanan Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Şehit Gökhan Peker Anaokulu'nun 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında eğitime başlayacağını, inşaatı süren Ticaret Lisesi'nin de ara eğitim döneminde hizmete açılacağını söyledi.

 Başer, eski devlet hastanesi yerine yapılan 32 derslikli içerisinde spor salonu bulunan ortaokul inşaatı devam ettiğini anlatarak, "İnşaat seviyesi yüzde 60'a ulaşan bu okulumuz tamamlandığında Yozgat'ın prestijli bir okulu olacak. Yozgat merkezde inşaatı bitmiş ve bitecek olan okulların maliyetinin 42,5 milyon liradır. Bu para hükümetimiz tarafından ilimize aktarılmıştır. Ayrıca 42 okulumuzda büyük ve küçük onarımlar gerçekleştirilmiştir, bunlarla birlikte il merkezimize aktarılan para yaklaşık 50 milyon liradır." dedi.

TEK BİR HEDEFİMİZ VAR; YOZGAT’IN EĞİTİM STANDARDINI ZİRVEYE ÇIKARMAK

Sadece Yozgat merkez değil ilçelerinde de eğitim yatırımlarının devam ettiğini dile getiren Başer, "Yerköy, Akdağmadeni, Sorgun ve Sarıkaya ilçelerimizde de okul inşaatlarımız sürüyor. Bu okullarımıza da yaklaşık 20 milyon lira harcama yapılmıştır. Yozgat eğitimde başarı çıtasını yükseltmiştir. Daha yukarılara çıkarmak içinde Milli Eğitim Bakanlığımızla beraber eş güdüm içerisinde çalışmak suretiyle de yeni dönemde yaklaşık bin öğretmen ataması yapılmıştır. İnşallah yeni gelen öğretmenlerimizle birlikte 2019-2020 eğitim öğretim yılı sorunsuz başlayacaktır. Tek bir hedefimiz var o da Yozgat'ın eğitim seviyesini zirveye çıkarmaktır" diye konuştu.

table
Faydalı Bağlantılar
Yusuf BAŞER © Tüm Hakları Saklıdır. | Design By Grapyx Yazılım Medya